کوندالینی چیست؟

 

کونداليني چيست؟ کونداليني نيرويي کيهاني و روحاني (شاکتي )مي باشد که به صورت حلقه شده در تمام انسانها بصورت وارانه در دهانه ي سوشومنا نيدي قرار گرفته است. کونداليني اگاهي خالص است.کونداليني رهايي و دانش است.
برای بیدار سازی کوندالینی وفعال سازی چاکراها می بایست از دو روش بهره جست که عبارتند از تمرینات جسمی (هاتا یوگا) وتمرینات روحانی (راجا یوگا)، هاتا يوگا از اين طريق موجب بيداري کونداليني ميشود: * تمرين و کار منظم روي بدن بصورت حرکات جسماني * تصفيه وتميز کردن نيدي ها * کنترل نفس يا پرانا ?-راجا يوگا از طريق رعايت اين اصول باعث موفقيت مي شود: * ياما (پرهيزکاري) * نياما * اسانا (حرکات بدني) * پراناياما (کنترل تنفس) .
در زندگی امروز به علت کم توجهی مردم به بعد روحانیشان در زندگی خود دچار تنش شده و این تنش به صورت نسل به نسل در میان مردم و خانواده ها در جریان می باشد.

کندالینی قدرت امیال پاک هر انسان است ،همانند فنری میباشد که سه دور و نیم به دور خویش پیچیده است.
بطور غیر فعال و نهفتهدر انتهای ستون فقرات و مابین استخوان مثلث شکلی بنام اُ ساکرُم( استخوان مقدس ) قرار گرفته است .

استخوان مقدس از کنار (اُ ساکرُم)نماد کندالینیاستخوان مقدس از روبرو(اُ ساکرُم)
زمانی که این نیرو دروجود ماارشاد میشود ،در کانالمرکزی( سوشومنا ) شروع به حرکت میکند وبعد از عبور ازشش چاکرا وارد مخچه و قسمت تحتانی مخیعنی منطقه لینبیک شده و بدین ترتیب مغز را روشن مینماید و از ( براهماراندها را)یعنی از ملاج سر به بیرون فوران میکند و این عمل باعث برقراری ارتباط بین نیروی فردی با نیروی کائنات یا همان نیروئیکه بشر را از نیستی به هستی آفریده است، میشود.

” ما این ارتباط را تحقق نفس یا خود پردازی مینامیم”

نشانه و اثر این اتحاد که ما بینما و خالق ما برقرار شده است بصورت” نسیمی خنک” در کف دستها ، صورت ، پاها و همچنین دیگر اعضای بدنمان احساس میکنیم .

ما امروزه میدانیم که هزاران نفر که طالب حقیقت بوده اند ، بیداری کندالینی را عملا تجربه نموده اند و هم اکنون بیش از ?? کشور دنیا با صلح درونی آشنایی دارند و با بیداری کندالینی به نیروی بیکران کائنات پیوند خورده اند .

نمای حرکت کندالینی

بیداری کندالینی یک امر کاملا طبیعی مانند نفس کشیدن ،دیدن یا شنیدن است . بیدار شدن این نیرو در بدن انسان تولید هیچ گونه مشکل یا ناراحتی نخواهد کرد.
ما اثرات سودبخش و مفیدی را که بعد از بیداری این نیرو احساس میکنیم نمیتوانیم به صورت عبارت بیان کنیم ، ولی ما سعی میکنیم بعضی از خصوصیاتی را که بعد از فعال شدن این نیروی بیکران در بدن هر شخصی رُخ میدهد برای شما
عزیزان شرح دهیم:
و زمانی که کندالینی به آگنیا (مرکز ششم) میرسد ، طالب ساکت شده و احساس آرامش میکند . برای اینکه طالب بتواند تمام حواس خود را به درون خویش جلب کند ، میبایستی چشمانش را در حین بیداری کندالینی بسته نگاهدارد . بنابرین در این حالت شخص در هیچ گونه از حالات هیپنوتیزم یا از خود بی خود شدن و مستی و…. قرار ندارد و طالب کاملا آگاه به پیرامون خویش میباشد.
در این حالت طالب بسیار آرام است و توجهش مدام بوسیله افکار مختلف دنیوی پریشان نمی شود . این حالت بدون هیچ گونه فشار یا عملیات فیزیکی یا تمرینات روحی انجام نمیگیرد . یکی از علائم بیداری کندالینی در بدن این است که وقتی این انرژی به ملاج سر می رسد یک نسیم خنک را پدیدار می سازد ، این امر در مفهوم خودش یک پیشرفت غیره قابل پیشبینی از هوشیاری و ذهن انسان است.
اگر در مسیر حرکت کندالینی به ملاج سر یکی از چاکراها بنا به دلایلی مسدود یا گرفته شده باشد ، در هنگام عبور از آن چاکرا نیرو متوقف میشود و نمیتواند به چاکرای بعدی صعود نماید . در این هنگام ما میتوانیم ضربات کندالینی را به حالت گرما یا سوزشی که در حوالی آن چاکرا ایجاد میشود توسط دستها و همچنین گوشی طبی احساس نماییم.
و از شدت گرما و سرمائیکه که بر روی دستها احساس مینماییم می توان وضعیت چاکراها را در خود و یا بر روی شخص ثالثی کاملا معین نماییم.
بدین طریق است که نادی ها ( کانالها ) و چاکراها ، شروع به ابراز وجود می نمایند و آنچه که تا به امروز یک فرضیه تلقی می شد بعنوان بخشی از تجربه روزمره شخص محسوب می شود.
بدین ترتیب است که ما توسط این روش توانسته ایم ظرف اندک مدتی به آن مرحله از رشد و خودآگاهی برسیم که بتوانیم حالات خود و دیگران را از طریق انگشتانمان احساس کنیم.
همانطور که کندالینی از طریق آگنیا ( چاکرای ششم ) به سمت بالا حرکت میکند ، باعث خنک شدن سیستم ظریف بدن و همچنین مایع درون نخاع میشود.
این موضوع باعث از بین رفتن و تهی شدن دو بادکنک سمت چپ و سمت راست آگنیا ( اگو و سوپراگو ) می شود.
به مجرد چنین اتفاقی ، کندالینی قادر است که خود را بهقله سوشومنا یعنی چاکرای ساهاسرارا برساند.
در این لحظه می گوییم که ما با نیروی بیکران کائنات اتحاد پیدا کرده ایم و صلح درونی به معنای واقعی انجام گرفته است.
اگر کسی از طریق دانش صلح درونی و بیداری کندالینی بیاموزد که چگونه چاکرا ها را تغزیه نماید ، می تواند چاکرا های خسته و ضعیف خود را فعال نماید.
همانطور یکه در بالا توضیح داده شده ، بیداری کندالینی هر انسان را قادر می سازد تا تشعشعات چاکراهای خود و دیگران را احساس نمایید ، احساسی که موید تغییرات کیفی از آگاهی انسان است که در سیستم مرکزی عصبی بروز می کند.
لذا این خلاصه ای از پروسه تکاملی هستی ماست که بوسیله نیروهای زنده طبیعت باور می شود.
حال ما می توانیم نتیجه بگیریم که ما قادر خواهیم بود تا سیستم عصبی خود را کنترل نمائیم و از انرژیهای سیستم پاراسمپاتیک بهره برداری نمائیم.

نکته قابل توجه:
هر کسی قادر بحرکت دادن انرزی کندالینی در افراد نیست. مگر آن که شخص, خود به خود آگاهی کامل و صلح درونی رسیده باشد و نیروهای کاینات در او ارشاد شده باشند .از شما خواهشمندیم که, از انجام هر گونه آ زمایشات غیر مجاز با نیروی کندالینی بپرهیزید.
ونکته دیگر اینکه کندالینی یک انرژی زنده در بدن ما می باشد و بیداری و احیای آن امریست بسیار طبیعی و هیجکس از طالبان صلح درونی حق هیجگونه دریافت وجه مادی وهیچگونه دادستدی مالی مجاز نمی باشند و بیداری کندالینی به صورت رایگان در اختیار مردم جهان قرار می گیرد.

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر