تفارن سازی لگن با یومیهو تراپی

یومیهو تراپی درمان با لگن خاصره و تقارن بدن

یومیهو ماساژی است با هدف درمان که حدود 100 تکنیک و حرکت را در بر می گیرد. در این مکتب بر این باوریم که اختلالات سیستم اسکلتال و بخصوص لگن ریشه اصلی بسیاری از بیماری هاست. که البته در این رویکرد، یومیهو با کایروپرکتیک و استیوپاتی اشتراک دارد و مثل آنها از تکنیک های اصلاحی استفاده می کند با این تفاوت که در یومیهو ماساژ نقش مهم تری دارد و بعلاوه حرکت های آن ریشه در علوم شرقی دارد.

یومیهو می تواند با باز کردن مسیر های انرژی و رفع اشکالاتی نظیر عدم تقارن لگن، انحنای ستون فقرات و انقباضات عضلانی، تاثیرات شگرفی بر سلامتی داشته باشد و حتی در بیماری های مزمنی نظیر فشارخون و دیابت هم موجب تاثیرات مثبتی شود.

مسیرهای ماساژ یومیهو منطبق بر کانال های طب چینی است و در آن از تکنیک های شیاتسو، ریفلکسولوژی، انرژی، اصول طب چینی و … استفاده می شود و تفکر سامورایی در آن جاری است. رفع اختلالات اسکلتال وقتی با باز کردن کانال های طب سوزنی همراه می شود روحی تازه را در بدن جاری می کند که آرام آرام آن را باز سازی می کند.

من خلاقیت عجیبی در یومیهو حس می کنم؛ حرکت های آن چنان با دقت و ظرافت طراحی شده اند که گویی هرگز بهتر از این نمی تواند باشد و در مقایسه با روش های مشابه زیبا، کم خطر و کاراتر است.

تاریخچه یومیهو

دکتر سایونجی ماسایوکی، مبتکر و مبدع روش درمانی یومی هو، پس از بیست سال تحقیق در زمینه ی روشهای درمانی شرق، به ویژه روش های درمان طبیعی چین و ژاپن، به این نتیجه رسید که هر یک از این روش ها اگر چه در درمان گروهی از بیماری ها موثر می باشند، اما در درمان گروهی دیگر از بیماری ها ناتوان است. و بیمار، گاه برای درمان بیماری های خود باید به چندین پزشک یا درمانگر با تخصص های گوناگون مراجعه کند تا سلامت خود را باز یابد. از سوی دیگر همین بیماری های به ظاهر درمان شده نیز  بازگشت می کردند و گاه حتی شاید شدیدتر!

در جستجوی چرایی آن، و با توجه به نگاهِ کل نگر و علت درمانی ای که دکتر سایونجی ماسایوکی به دنبال آن بود، وی به نتایج جدیدی رسید که منجر به طرح تئوریک ” یومی هو” شد. یعنی تئوری “تعادل لگن خاصره و مرکز ثقل بدن”. مشاهدات عینی و تجربی بعدی گواه این حقیقت بود که هر گونه عدم تعادل و جابه جایی نا مشهود لگن خاصره و تغییر در مرکز ثقل بدن، آرام آرام، وضعیت ساختمانی بدن را دستخوش تغییر کرده و اعوجاجات حاصله، اصل قرینگی بدن انسان را به هم می ریزد. عوارض بعدی این تغییرات، ایجاد انقباضات و کشش ها عضلانی، خشکی مفاصل، محدودیت های حرکتی و دردهای مفصلی خواهد بود. اما کار به همین جا ختم نمی شود. به دلیل بروز  انقباضات عضلانی و انحرافات در ستون فقرات ( اسکلیوز و کیفوز)، سیستم های گردش خون، لنفاتیک و عصبی ( به ویژه با تاثیر بر اعصاب خودمختار) و عملکرد ارگان های داخلی و غدد درون ریز دچار اختلال می شوند؛ و متعاقبا چرخه انرژی در بدن دچار انسداد شده و نه فقط تعادل انرژی مثبت و منفی ( یین و یانگ) به هم می خورد، بلکه سطح عمومی انرژی حیاتی بدن نیز کاهش می یابد و کلا سیستم ایمنی بدن به خطر می افتد.

برای درمان اساسی و علّی این بیماری ها و عارضه ها، دکتر سایونجی ماسایوکی روش های درمان شرقی را از نزدیک مورد مطالعه قرار داده و با بهره گیری از امتیازات و برتری های هر یک از این  روش ها، روش جدید و منحصر به فرد خود را ابداع کرد تا بتواند پاسخگوی نیاز همگانی باشد. او این روش جدید را “یومی هو” نامید.

بیماری های قابل درمان

بیماری های سیستم حرکتی( عضلات و مفاصل) و عوارض آن ها

الف: مهره هاي گردني ( عوارض سردردها و دردهاي شانه)

ب: بيماري هاي ناحية كمر

ج- دردهاي عصبي، مفصل ران ( هيپ ) و مفصل زانو

بيماري هاي عروق و قلب

بيماري هاي تنفسي

بيماري هاي گوارشي

بيماري هاي دستگاه جنسي و ادراري

بيماري هاي دستگاه عصبي خود مختار

بيماري هاي پوستي

بيماري هاي كودكان

سایر بیماری ها و عارضه ها

الف- عوارض عمومي

ب- عوارض حسي

ج- خستگي و بي حوصلگي عمومي

جلسه یومیهو تراپی

جلسه درمانی یومیهو در محل بیمار انجام شده، حدود یک ساعت به طول می انجامد و نزدیک به 100 حرکت و تکنیک را در بر می گیرد. در آن به هیچ نوع تخت، یا وسیله دیگری نیاز نیست و کلیه حرکات روی زمین انجام می شود.

حرکات به شکلی طراحی شده اند که برای بیمار و درمانگر هر دو مفید و فرح بخش است. در آن از روغن استفاده نمی شود و لازم نیست بیمار لخت شود بلکه حتما باید لباس بر تن داشته باشد تا پوست کشیده نشود.

وقتی یومیهو برای کمک به درمان بیماری استفاده می شود روند تکرار جلسات اهمیت پیدا می کند. جلسات ابتدا با فواصل کمتر تعیین شده و بعد از مدتی فواصل جلسات طولانی تر می شوند. می توان ابتدا با هفته ای دو تا سه جلسه شروع کرد و بعد از یکی دو هفته فواصل را به هفته ای یک بار رساند. اما همه این ها به وضعیت بیمار بستگی دارد و بر اساس آن تعیین می شود.

 

منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر