ذهن الهی

+++

ذهن الهی چیست؟

سه نوع ذهن برای بشر تعریف شده است.

ذهن هوشیار، ذهن نیمه هوشیار و ذهن هوشیار برتر یا ذهن الهی

البته بهتر بود  می گفتند:

ذهن ناهوشیار، ذهن نیمه هوشیار، ذهن هوشیار( برتر)

(بهتر بود به این ذهن که روانشناسان می گویند هوشیار می گفتند  ناهوشیار چون توانایی تشخیص توهم، ایمان و مختصات واقعی حیات و شهود را ندارد تنها از این جهت هوشیار هست که موقع بیدار شدن فعال می شود )

ذهن هوشیار ذهنی هست که بشر در زندگی روزمره با کمک آن فکر  و حساب و کتاب ، چون و چرایی و استدلال می کند. بخش وسیعی از خواب هم توسط همین ذهن هوشیار یا ذهن روزمره ایجاد می شود. خصوصیت بارز ذهن هوشیار  قضاوت است. دائم در حال قضاوت است. ذهنی است که ترس عامل مهمی در جهت دهی به آن است. این ذهن بر ذهن نیمه هوشیار بسیار تاثیر دارد.

کار ذهن نیمه هوشیار بررسی و واقعیت بخشی ذهن هوشیار است. ذهن نیمه هوشیار اصلا فرق شوخی و حقیقت را تشخیص نمی دهد. فرق راست و دروغ را تشخیص نمی دهد. کار آن ایمان سنجی است و هر آنچه را به آن عمیقا باور داشته باشند می پذیرد و به اجرا می گذارد. قدرت این ذهن شگرف است. خلاق است. شبیه چراغ جادویی است. با فرامکان و فرزمان مرتبط است. در واقع همان اصطلاح  ناخودآگاه است که در روانشناسی گفته می شود. کلام بشدت بر روی آن تاثیر دارد. رفتار بشدت بر روی آن تاثیر دارد. هر عملی از انسان چه خوب یا بد را به خود انسان بر می گرداند . آیینه است. هویت پذیر است و به شکل های مختلف ظاهر می شود. به صورت الهام و به صورت شهود یا حتی به صورت اشخاص خیالی و یا صداهای خیالی.

این ذهن شبیه موتور جستجوگر اینترنتی گوگل است. دائم در حال جستچوی  داده هایی هست که روزانه و در تمام عمر به آن خورانده شده و با تکنیک شبیه سازی و تجربه داده ها را بالا می آورد. هر چیز مشابه را ببینید یا بشنود هزاران مشابه آن را در دسترس انسان قرار می دهد تا قضاوت کند!

او فکر خوانی هم می کند با کوچکترین فکر شما یا حتی پیش از آنکه فکر به تصور شما برسد داده های مرتبط با آن را بالا می آورد. ذهن نیمه هوشیار یک کپی از خودمان است که در درون خود ماست البته با قدرت جادویی بالا.

این کپی خاصیت کپی پذیری از خود هم دارد و می تواند به صورت صدها تجلی در صدها جای دیگر ظاهر شود. ذهن نیمه هوشیار در واقع همان روح انسان است و هویت آن و جنس آن از فکر است و ماده سازنده آن به لطافت تصاویر درون آیینه است.

اما ذهن الهی

ذهن الهی نسخه کامل و بدون عیب و نقض است و همان  تدبیر الهی است.  و اگر ذهن را با روح یکی بدانیم ذهن الهی قدرت تجلی و کپی از خود باندازه  بی نهایت دارد. بین راست و دروغ را تشخیص می دهد اصلا دروغ را به رسمیت نمی شناسد. ذهن الهی همان طرح الهی است که برای هر بشر نوشته شده و در این طرح کامل همه نوع خوبی و خوشبختی حق بشر تعریف شده است. حتی تجسم آن معجزه می آفریند.

بشر سه نوع سرنوشت دارد. سرنوشتی که خود می نویسد و آن تاثیر فکر و ایمان و کلام خود بر خود است.(تاثیر ذهن هوشیار خود بر ناخودآگاه خود)

دوم سرنوشتی که دیگران و محیط به  او تحمیل می کند و بر ذهن نیمه هوشیار او اثر می گذارند. سرنوشتی که دیگران برای او می نویسند!

سوم سرنوشتی که خدا نوشته و ازلی و بهترین است.  بشر باید به پالایش ذهن هوشیار و شناخت خواص ذهن نیمه هوشیار بر اساس الگوی طرح الهی روی ذهن ناخودآگاه یا همان ذهن نیمه هوشیار خود اثر بگذارد در این صورت با طرح الهی خود هماهنگی بیشتری پیدا می کند.

هر چه تسلیم رضا و سپاس شکر بیشتر باشد به طرح الهی همخوانی بیشتر شده و راه یافتگی به طرح الهی آسان تر می شود. سپاه شهود و الهام به یاری انسان خواهد آمد و راه حقیقی  خود را پیدا خواهد کرد. انسان همواره باید با ذهن الهی سخن بگوید و از او کمک و راهنمایی بخواهد و از حقوقی که برای او در این طرح الهی نوشته آگاه باشد و ایمان داشته باشد و از خداوند حقوقی را که در طرح الهی اش نوشته مطالبه کند.

م.ر 16 آگوست

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر