خداوند شبان من است

lord is my shepherd،و چون خداوند شبان من است خدا چوپان است خداوند چوپان من است

 

اهورانیوز:

واقعا توکل مفهوم سختی است و کار هر کسی نیست. توکل نهایت ایمان است و تنها روح های پاک می توانند به او توکل کنند و خود را به خدا بسپارند.

اینکه همیشه چوپان و نگاهبان توست احساس زیبایی است و شما مانند فرزند و کودکی بی دغدغه از زندگی همیشه شادمانه به بازی کودکانه می پردازی. وقتی کوچک بودیم به ترس و گرسنگی و تنهایی فکر نمی کردیم. گوسفندی بودیم در دامان چوپان! به گرگ فکر نمی کردیم چون نگاهبانان خوبی داشتیم و غمی نداشتیم شاد بودیم و غرق لذت! روح خدا در قالب پدر و مادر از ما پاسداری می کرد.

اما وقتی بزرگ شدیم  روح ما گویا از گله خداوند جدا شد.  و دائم به گرگ اندیشیدیم و ترسیدیم و چوپان مان را گم کردیم و هنوز می ترسیم و شبان مان را می جوییم!

شبان هست! به گله برگردیم ! چون هر گله ای شبانی دارد! خود را به شبان بسپاریم و تا ابد راحت باشیم و همه امور مان را به او بسپاریم و از چیری نترسیم تا زمانی که او هست! و به گله بان شجاع خود مطمئن باشیم و دلگرم … فخر بروشیم و ایمان داشته باشیم!

سپردن به او، تنها چاره مشکل ها، غم و تنهایی و درد بشر است و این آخر ایمان است! همچون گوسفندی خود را در آغوش شبانی سپردن نهایت ایمان است!  اما باید به صدای او گوش بدهیم و از فریادهای او که نهیب می زند که از گله دور نشوید ! ناراحت نشویم حرفش را گوش گنیم تا ابد در امان چوپان مهربان باشیم!

او مهربان است و همه گوسفندان خود را با نام می شناسد و دوست دارد!

در كتاب مقدس(انجیل)-مزامير داود (ع)- بخش 23 آمده است:

« خداوند شبان من است ؛ محتاج به هيچ چيز نخواهم بود. در مرتع‌هاي سبز مرا مي‌خواباند.نزد آبهاي راحت مرا رهبري مي‌كند. جان مرا برمي‌گرداند و به خاطر نام خود به راه‌هاي عدالت هدايتم مي‌نمايد. چون در وادي ساية موت نيز راه روم از بدي نخواهم ترسيد زيرا تو با من هستي؛ عصا و چوب‌دستي تو مرا تسلي خواهد داد. سفره‌اي براي من به حضور دشمنانم مي‌گستراني. سر مرا به روغن تدهين كرده‌اي و كاسه‌ام لبريز شده است. هر آينه نيكويي و رحمت تمام ايام عمرم در پي من خواهد بود و در خانة خداوند ساكن خواهم بود تا ابدالآباد. » از وبلاگ “خدا با من است”

(درسدن)

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر