پریاپوس، الهه باروری یونان

غربی ها و یونانی ها عاشق برهنگی بودند کافی است به خدایان آنها بنگرید. موقعی که هخامنشیان لباس دوخته می پوشیدند یونانی ها فقط با پارچه دور خود می پیچیدند. الهه پریاپوس  مورد توجه همجنس بازان هم هست.

پریاپوس (به یونانی: Πρίαπος)، در اسطوره‌های یونان، ایزد حاصلخیزی باغ‌هاست. فرزند دیونوسوس و آفرودیته بود. قدی کوچک و خمیده داشت. به قدری زشت بود که مادر طردش کرد. عاشق یک پری به نام لویتس شد. زمانی که می‌خواست با او در حال خواب بیامیزد، صدای خری باعث بیدار شدن پری و فرار او شد. به این دلیل پریاپوس از خرها بیزار بود.

البته غیر معمول دراز نشان دادن آلت تناسلی این الهه، نشان دهنده قدرت باروری بالای آن است. ناگفته نماد در اوستا هم الهه ماه به آلت تناسلی مرد و گشن افزار شبیه شده و موجب باروری گیاهان و زنان دانسته می شود. اکنون هم از نظر علمی ثابت شده که همزمان با بزرگ شدن هلال ما تخمک گذاری در زنان و همه جانوران ماده افزایش می یابد و ماه در باروری نقش دارد. بعید نیست این الهه هم به ماه ارتباط داشته باشد. بسیاری اله های یونان و ایزدان ایران(فرشتگان) هم سنخ هستند. برای مثال ژوپیتر روم، زئوس یونان و میترای ایران همه از یک سنخ و هم کار هستند و به خورشید ارتباط دارند.

(گشنی در زبان پهلوی و پارسی کهن یعنی جفت گیری و گشن اپزار یا افزار یعنی اندام جنسی

در کتاب ” آیین زیست در ایران باستان” نوشته رضا رضایی این ارتباطات اسطوره ای ملت های باستان شرح داده شده است. Priapus

 

افزایش سایز آلت تناسلی به روش پنیمور

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر