علیرضا آزمندیان! و دروغ های شاخ دار!

نمی دانم الان وقت مناسبی برای این نوشتن نقد آقای آزمندیان هست یا نه! چون احتمالا هر چه بنویسم تند و نیش دار خواهد بود.

نمی دانم شما آقای آزمندیان را می شناسید؟

که در تمام سخنرانی هایش کت و شلوار شیک می پوشد و حتما همیشه یک گل در دست اوست! و یک عده آدم پیش از سخنرانی به طور مشکوک در 5 دقیقه اول از روبروی میز او رد می شوند و  یک خروار گل روی تریبون او می گذارند. بعد از سالها مشاهده تبلیغات آقای آزمندیان در همه جا! به عنوان بنیانگذار تکنولوژی فکر در ایران!!

که نمی دانم این عناوین غلوآمیز و دهن پر کن را چه کسانی می سازند و از کجای خود در می آورند! توفیقی شد امشب چند تا از سخنرانی های ایشان را در یوتیوب گوش بدهم!

اصلا باورم نشد که چطور ما ایرانیها این قدر اهل دغل بازی و فریب کاری و بزرگ کردن آدمها برای کاسبی هستیم.

در اول هر سخنرانی اش که نیم ساعت می گوید اینجا خدا و فرشتگان حضور دارند و من سفیری هستم از جانب خدا و خداوند می خواهد از طریق من با شما حرف بزند مطمئن باشید زندگی تان از همین الان عوض می شود!

مگر به همین کشکی و سادگی است تغییر دادن زندگی های مردم! جامعه بشری هزاران سال است درگیر مشکلات لاینحل است هزاران پیامبر و دانشمند آمدند نتوانستند و چنین ادعایی عجیبی نکردند!

متاسفانه این گروهی در ایران که کلاس ها و سمینار های موفقیت را برگزار می کنند یک عده آدم جو گرفته هستند که چند کتاب روانشناسی خواندند و سریع خود را  با شخصیت های متخصص خارجی بویژه آمریکایی ها همذات پنداری کرده و دقیقا داستان زندگی آنها یا سخنان آنها را به دروغ برای خود کپی می کنند!

پدید آمدن این موج متوهمین در ایران بعد از پخش فیلم و مستند ” راز ” شروع شد و هر کس را می بینی در گوشه ای دکانی زده و کلاس سمینار موفقیتی باز می کند!

و آنچنان مدعی هستند که آدم شاخ در می آورد یک عده آدم عمله هم دارند که بشدت بدروغ برای آنها تبلیغ می کنند!

آقای آزمندیان که می گویند دکتر است در درجه اول دوست دارم مدرکشان را ببینیم چه مدرکی دارند و از کجا و کدام دانشگاه گرفته اند. در مشخصات ایشان نوشته دکتری در سیستمهای مهندسی و صنعتی از کالیفرنیا می باشند حتی در صورت درست بودن، ولی باز هم ربطی به موضوع روانشناسی و تکنولوژی فکر ندارد.

در برخی سایتها گفته شده یکی از کتابهای ایشان در آمریکا فروش می رود فروختن کتاب در سایت آمازون هنر نیست! در سخنرانی های ایشان که چیز نو و تازه یی نیست و همان حرفهای اندیشمندان غربی و آمریکایی است چرا برای مخاطب انگلیسی زبان جذاب باشد؟

اینها که این چیزها را در سایتهای خود می نویسند آیا شناختی از آمریکا دارند و آیا می دانند آمریکا 120 سال است الان مهد این علم است نه ایرانی هایی که بعد دیدن فیلم راز به یادشان افتاده کتاب های آمریکایی ها را ترجمه کرده و از چند تا کتاب چیزی بلغور کنند و به اسم خود بزنند. این روزها یک کتاب از فارسی به انگلیسی برگرداندن که خودش ترجمه و  کپی از کتابهای انگلیسی بوده  و در سایت های فروش کتابهای انگلیسی زبان گذاشتن چندان هم سخت نیست.

جالب اینجاست حتی خود ایشان و اطرافیان که خیلی فریبکارانه دنبال مخاطبان و بازارگرمی هستند! دائم در طول سمینار تاکید و گوشزد می کنند حتما کتاب و سی دی ما را بخرید!

ضمن اینکه آقای آزمندیان اصلا قدرت بیان و گیرایی سخن ندارد و یک سری کارهای تقلیدی از دیگران است که بصورت شومن روی صحن اجرا می کند! همراه با غلو بیجا و کمی شاید دروغ!

چند تا جمله انگلیسی هم لابلای حرفهایش قاتی میکند حرفهایی که باید از خود بپرسد چه ضرورت دارد این جمله انگلیسی بی ربط را باید اینجا بزند!

در این قسمت به نظر می رسد می خواهد با دکتر قمشه ای همذات پنداری کند! آدم ها، ملغمه ای از منیت ها و خود بزرگ بینی ها هستند. نویسنده این مطالب بهتر و موفق تر از این بنده خدا نیست ولی لازم است این حرفها زده شود. ما باید “منیت” ها و توهم های همدیگر را کنترل کنیم. چقدر ایرانیان بیچاره ی دارای مشکل که پولهای خود را در این کلاسها و سمینار به هدر می دهند و آخر هم غالب آنها بدون آنکه مشکل شان حل شود افسرده باقی می ماند!

یک لیسانس مشاور روانشاسی قطعا بهتر از این جماعت می تواند به شادابی جامعه کمک کند! متاسفانه یک عده عمله تبلیغات چی و دغل هستند که دائم در سایت های خود مردم را در این باره گمراه می کنند! تا سی دی و کتاب بفروشند!

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 پاسخ برای“علیرضا آزمندیان! و دروغ های شاخ دار!

 1. meyti گفت:

  ممااینقدربیچاره وفلک زده وبیسوادیم که هنوزهم عبرت نگرفتیم ازجوگرفتگی وتوهمات بچه گانه.حتی یه با به خودمون زحمت نمیدیم به مشاوره روانپزشکی بریم میگیم مگه من که بایدبرم روانپزشکی؟؟
  اون. وقت صدها هزارتومان هزینه بابت شنیدن اراجیف این آقایون دکترها
  مطمئن باشیداین سریال ادامه داره کمااینکه امروزهم عده ی زیادی از ایرانی داخل وخارج مرید یه آدم بیسواد وکلاشی مثل دکتر!!طاهری بنیانگذارعرفان حلقه وفرادرمانی هستن. ولی برای خرید چندکتاب مفیددرسال هیچ هزینه ای نمیکنیم.ملتی که سه درصد کتابخون داره بهترازین نمیشه.این آمارکویای همه چیز هست.بحث وجدل کارعاقلانه ای نیست

 2. علیرضا مهجور گفت:

  گام به گام نقدتون رو پاسخ میدم.

  “یک عده آدم پیش از سخنرانی به طور مشکوک در 5 دقیقه اول از روبروی میز او رد می شوند و یک خروار گل روی تریبون او می گذارند”

  بنده به عنوان کسی که از سال 86 تا الان در سخنرانی های ایشان شرکت می کنم خدمتتون عرض کنم این عده آدم مشکوک تماما دوستان بنده هستند که زندگی شون دگرگون شده من جمله خود بنده و ما به پاس احترام برای ایشون گل تقدیمشون می کنیم.
  “مگر به همین کشکی و سادگی است تغییر دادن زندگی های مردم! جامعه بشری هزاران سال است درگیر مشکلات لاینحل است هزاران پیامبر و دانشمند آمدند نتوانستند و چنین ادعایی عجیبی نکردند!”
  شما در مقامی نیستید که راجع به کشکی بودن یا نبودنش اظهار نظر کنید. این باور شماست نسبت به تغییر انسان ها اگر دلیل یا استنادی دارید بفرمایید .

  “متاسفانه این گروهی در ایران که کلاس ها و سمینار های موفقیت را برگزار می کنند یک عده آدم جو گرفته هستند که چند کتاب روانشناسی خواندند و سریع خود را با شخصیت های متخصص خارجی بویژه آمریکایی ها همذات پنداری کرده و دقیقا داستان زندگی آنها یا سخنان آنها را به دروغ برای خود کپی می کنند!

  پدید آمدن این موج متوهمین در ایران بعد از پخش فیلم و مستند ” راز ” شروع شد و هر کس را می بینی در گوشه ای دکانی زده و کلاس سمینار موفقیتی باز می کند”

  ایشون سال 76 موسسه تکنولوژی فکر رو ثبت کردند و فیلم راز محصول 2006 هست یعنی 9 سال قبل از تولید این فیلم این موسسه و این همایش ها در تهران برگزار می شده است.پس این نقد هم بی اساس است.

  “آقای آزمندیان که می گویند دکتر است در درجه اول دوست دارم مدرکشان را ببینیم چه مدرکی دارند و از کجا و کدام دانشگاه گرفته اند”
  ایشون و همسرشان خانم اعظم بختیاریان هر دو سال 64 از ایران به لوس آنجلس مهاجرت کردند و تصاویری که در همایش ها از ایشان ما دیدیم بر صحت ادعای ایشان تطبیق دارد.

  “چند تا جمله انگلیسی هم لابلای حرفهایش قاتی میکند حرفهایی که باید از خود بپرسد چه ضرورت دارد این جمله انگلیسی بی ربط را باید اینجا بزند!
  نمونه ای از جملات انگلیسی ایشان
  To attract attractive people you must be attractive
  It is not enough to know ,one must become one must change
  کدوم یکی از این جملات بی ربط به موفقیت هست؟
  چرا حرف های بی سند می زنید و جماعتی را گمراه می کنید؟ نقدتون رو پاسخ منصفانه دادم. با نهایت ادب
  موفق باشید

  • اهورا نیوز گفت:

   بله درست می فرمایید ولی با توجه به نقدی که شما کردید دیگه این بخش ها قابل حذف نیست ولی نقد همچنان به ایشان وارد است. قبول دارم این متن حرمت شکنی کرده و جا داره از آقای آزمندیان عذر خواهی کنم ولی نقد به ایشان وارد است در مورد بازارگرم و بزرگنمایی و خودبزرگ پنداری و برخی توهمات در داخل سخنرانی ها

 3. babak گفت:

  نقد شما تا حدی درست است،اما با جامعهٔ فروپاشیدهٔ امروز ایران ,همین هم غنیمت است.

 4. BENYAMIN گفت:

  دوست گرامي لطفا اطلاعات غلط ندهيد به مردم من ساكن ايران نيستم كه بدونم اونجا اين آقا داره چه ميكنه اما كتابش اينجا هست و خوب فروش داره اينم لينك از سايت آمازون براي كتاب اين آفا
  http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dstripbooks&field-keywords=0-07-174124-0&rh=n%3A283155%2Ck%3A0-07-174124-0

  • رصا گفت:

   از کجا فهمیدی که خوب فروش داره؟تو آمازون رده دوازده هزارم رو در زمینه کتاب های موفقیت و این خزعبلات داره اونوقت جنابعالی می گی خوب فروش داره؟!


بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر