ناو هواپيمابر ايران

همیشه از این اصل آگاه بودیم که کشوری بر تحولات جهان تاثیر دارد که سلطان دریاها باشد. و از اینکه ایران در عرصه دریایی در حال پیشرفت هست خوشحالیم. خوشبختانه این هدف بزرگ پشتیبان بزرگی در ایران دارد که شخصا این جریان را مراقبت می کند. قبلا هم او در جایی گفته بود ایران برای صدها سال سلطان دریاها بوده است و این یک حقیقت است.

بسیاری از تکنیک ها ساخت کشی از ایران به سراسر جهان رفته است که نمونه آن را در سریال کره ای امپراتور دریا دیده بودیم که کره یی ها اشاره کرده بودند که این تکنیک از پارس به آنجا رفته است. اکنون ایران و کره در آسیا در صنعت کشتی سازی در حال رقابت هستند ولی کره حنوبی هنوز از ایران جلوتر هست.

ولی ما همیشه بی صبرانه منتظر شنیدن خبر ساخت ناو هواپیما بر در ایران هستیم. با توجه به شناختی که از روحیات و خلقیات این پشتیبان بزرگ داریم مطمئن هستیم او شخصا در حال پیگیری این قضیه است و خوش فکری و رویاهای او موجب پیشرفت بیشتر نیروی دریایی ایران شده است.

امیدواریم بزودی یعنی خیلی زود اولین ناو هواپیما بر ایران رونمایی شود .از سال ۲۰۱۱ تنها ۲۰ ناو هواپیمابر در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۱۱ ناو متعلق به ایالات متحده آمریکا و ۲ ناو متعلق به ایتالیا است و هفت کشور روسیه، بریتانیا، فرانسه، هند، برزیل، تایلند و اسپانیا هر کدام یک ناو هواپیمابر در اختیار دارند.

اگر آمریکا در هر نقطه دنیا کاری می کند به پشتوانه ناو های هواپیمابر است و این راز بزرگی هست که کارشناسان نظامی از آن آگاه هستند. ایران بزودی با ساخت ناوهای هواپیمابر ان شالله بر بخش های مهم دریایی جهان حصور خواهد یافت.

ادامه خبر:

رهبر انقلاب صبح شنبه وارد بندر عباس شدند و از منطقه یکم و کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند.

به گزارش «تابناک»

وی در سخنانی در جمع فرماندهان و نیروهای قرارگاه مقدم نیروی دریایی ارتش و یگانهای نمونه نیروهای مسلح در منطقه، دریا را فرصتی بزرگ و راهبردی برای کشورها و ملت ها دانستند و تأکید کردند: منافع و امکانات این دریاها متعلق به ملتها است و نیروهای دریایی ارتش و سپاه مظهر اقتدار ملت ایران در دفاع از منافع کشور در خلیج فارس و دریای عمان هستند.

ایشان افزودند: حکومت های طاغوتی در سال های متمادی سیطره بر ایران مانع پیشرفت دریانوردی و حضور دریایی ایران در پهنه آبهای منطقه ای و بین المللی بودند اما امروز شما باید با تلاش مضاعف عقب افتادگی طولانی مدت گذشته را جبران کنید.

او با اشاره به سابقه حضور قدرت های زورگو در منطقه بسیار حساس خلیج فارس و دریای عمان خاطرنشان کردند: امروز شرایط با گذشته بسیار متفاوت است و ساحل ممتد و طولانی این منطقه در اختیار دولتی مستقل و ملتی سرافراز و بیدار است که قدرت و اراده ملی خود را می شناسد و با اتکای به خداوند، اراده خود را بر هر قدرت سیاسی و نظامی تحمیل و او را مجبور به عقب نشینی خواهد کرد.

امروز خلیج فارس و دریای عمان به برکت حضور مقتدرانه ایران اسلامی، یک منطقه آزاد و مستقل است.

رهبر انقلاب حضور ناوهای آمریکایی و کشورهای اروپایی در منطقه را مضّر و نامطلوب ارزیابی و تأکید کردند: دورانی که قدرت های مستکبر با حضور نظامی برای ملتها تعیین سرنوشت می کردند، گذشته است و اگر حتی برخی دولت های منطقه همچنان تمایل به تبعیت از دستورات قدرت های مستکبر را داشته باشند، ولی ملتهای منطقه هشیار و بیدار شده اند و حضور نظامی بیگانگان، در منطقه را موجب ناامنی می دانند.

وی اقتدار یک ملت را زمینه ساز بهره مندی از برکات و منافع دریا دانستند و خاطرنشان کردند: این اقتدار را نیروهای مسلح حاضر در منطقه می توانند با جهاد و از خود گذشتگی تأمین کنند.

ما هیچ کشوری را به رویارویی و جنگ تشویق نکرده ایم و نخواهیم کرد و تا جایی که بتوانیم از هر رویارویی تصادفی و یا حساب شده نیز پرهیز خواهیم کرد اما کسانی که پیشرفت خود را با تحکم و روزگویی تأمین می کنند، باید در برابر خودشان یک ملت مقتدر را احساس کنند.

ایشان نیروهای دریایی را مظهر اقتدار ملت ایران در دریا دانستند و خطاب به نیروهای مسلح حاضر در منطقه جنوب توصیه کردند: صادقانه و مخلصانه و با همه توان، به مجاهدت خود ادامه دهید.

حضرت آیت الله خامنه ای دستگاههای دولتی و مسئولان را موظف کردند با نیروهای مسلح حاضر در منطقه برای انجام کارهای بزرگ خود همکاری کنند.

رهبر انقلاب اسلامی هدف از حضور خود در بندرعباس و منطقه یکم دریایی ارتش را ابراز صمیمانه «خسته نباشید و خدا قوت» به نیروهای مسلح منطقه بیان کردند و افزودند: مجاهدت خاموش و مخلصانه و صادقانه جوانان ملت ایران در این منطقه، یک حسنه و در نزد خداوند محفوظ است.

در آغاز این دیدار، امیر دریادار سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در گزارشی با اشاره به نقش دریا در رشد و توسعه کشورها گفت: سیادت و اقتدار دریایی ایران با حضور قدرتمندانه در دریا و آبهای آزاد تأمین می شود که با نگرش راهبردی فرمانده کل قوا به نیروی دریایی، گام های استواری در این زمینه برداشته ایم.

امیر دریادار سیاری افزود: در این مدت، توجه به زیرساخت ها، حرکت جهادی در صنایع دریایی و نوسازی ناوگان، تحقق آموزش ها، بهره مندی از نیروهای مؤمن و متخصص و جلب مشارکت دانشگاه ها و مراکز علمی را در دستور کار قرار داده ایم.

فرمانده کل قوا در ادامه حضور در منطقه یکم دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از یگانهای سطحی و زیرسطحی، کارخانه های صنعتی، تعمیراتی و مراکز آموزشی نیروی دریایی ارتش نیز بازدید کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این بازدید از نزدیک با توانایی متخصصان و مهندسان نیروی دریایی ارتش در ارتقای تجهیزاتی و بهینه سازی برخی ناوها، ناوچه ها، یگان های نیرو بَر و هواناوها آشنا شدند.

مرکز آموزش زیرسطحی، مرکز شبیه سازی هدایت زیرسطحی و شناور زیرسطحی یونس نیز مورد بازدید رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفتند. شناور زیرسطحی یونس به تازگی از سفر 68 روزه به دریای سرخ، به میهن اسلامی بازگشته است.

فرمانده کل قوا همچنین از مرکز تعمیر و نگهداری شناورهای زیرسطحی به ویژه زیردریایی های کلاس غدیر بازدید کردند.

در این مرکز، توانایی متخصصان نیروی دریایی ارتش در تعمیر زیرسطحی ها و ساخت قطعات و تجهیزات پیچیده آن مورد بازدید قرار گرفت.

 

ناخدا ” علی غلامزاده ” فرمانده پروژه ساخت ناوشکن‌ جماران با اعلام اینکه توان مهندسان و متخصصان نیروی دریایی کشورمان در حد بالایی است ، گفت که در صورت دستور مقام معظم رهبری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی توانایی ساخت ناو هواپیمابر را نیز دارد .

Share

دیدگاهتان را بنویسیدبازگشت به بالا


Iran
Euratra
output_nrpmHy

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر