با هکتور دورویل آشنا شویم

هكتور دورويل Hector Durville ؛ یک فرانسوی متخصص امور غیبی (اکالتیست) و روان بود.  دورویل مشهور همان كسي كه خود را در قفس شيرها زنداني ساخت و موفق به خوابانيدن آنها شد توفيق مي يابد كه ؛ درس همگاني مانيه تيسم ؛ خود را به رسميت بشناساند.

  پژوهشهاي دورويل دنبال مي شود و در طول نيمه اول قرن بيستم بوسيله شاگردانش پل ژگو – كلنل دوروشا – دكتر لانسلن و پسرانش گاستون و هانري دورويل ادامه پيدا مي كند. 15- 1920-1950 شمار زيادي از دانشمندان فرانسوي در مورد نفي وجود پديده خواب مصنوعي ترديدي به خود راه نمي دهند.  هيپنوتيسم در واقع شبيه سازي حالت خوابگردي به وسيله افرادي  كاملا بيدار است.

او پدر هنری دورویل(Henri Durville (1887–1963 است که تفاوت مانیتزم حیوانی و هیپنوتیز را نشان داد.

جمله معروف او

“Will goes along with Destiny as a directive potency of our evolution” (Durville, Henri).

او دارای کتابی به نام تاریخ عصای جادویی و یک کتاب درباره سامنامبولیسم یا خوابگردی است

خوابگردی (به انگلیسی: somnambulism)‏ قدم زدن و انجام دادن کارهایی به صورت نیمه‌خودکار در ضمن خواب است بی‌آنکه شخص در بیداری آنچه را انجام داده به یاد آورد. اصولا خوابگردی منشا خانوادگی دارد و ارثی است. خوابگردی یکی ازاختلالات خواب است که در رشته روان‌شناسی خواب مورد مطالعه و بررسی قرار می‌گیرد. در این حالت بدن بیدار و ذهن در خواب است. در این حالت ممکن است بیمار در خواب راه برود، بدود، لباس بپوشد، حمام یا ادرار کند، رانندگی کند، اشیاء را پرت کند، و حتی کسی را به قتل برساند. بر اساس برخی منابع آماری، هجده درصد جمعیت جهان خوابگرد هستند..آمار هم چنین نشان می‌دهد که ۱۶ درصد کودکان در آمریکا، خوابگرد هستند. حدود ۸۷ درصد خوابگردان مرد هستند. بعضی خوابگردها در حین خوابگردی چشم خود را نمی‌بندند. خوابگردی ممکن است زمان کوتاهی مانند ۳۰ ثانیه و ممکن است زمان زیادی مانند ۳۰ دقیقه طول بکشد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر