پرانیک هیلینگ، پرانا درمانی

prana healing

پرانیک هیلینگ یک تکنیک درمانگری به کمک « پرانا » و « انرژیشفای الهی » است . « پرانا » انرژی حیاتی است که پیرامون ما را فرا گرفته است . پرانا در این روش ابزار و کانالی است برای انرژی الهی .
بنیانگذار این تکنیک مَستِر « چوآ کوک سوئی » (CHOA KOK SUI) می باشد . این تکنیک در ابتدا در بین مردم عادی رواج نداشته است و فقط عده معدودی از این تکنیک باخبر بودند و از آن استفاده می کردند . تا اینکه بالاخره این تکنیک اخیراً به صورت سینه به سینه ( از فردی به فرد دیگر) در بین مردم عادی رواج یافته است . روش انتقال انرژی در این تکنیک به کمک دستها می باشد و به محض نیت هیلر این انرژی از طریق دستها جریان پیدا می کند .
این تکنیک به طور طبیعی در هستی موجود است
چگونه پرانیک کار کنیم؟

در این روش هیلر (درمانگر) می تواند روی کلیه بیماریها تأثیر گذاشته و آنها را درمان کند و این درمانگری زمانی نتیجه بهتری دارد که خود هیلر از این تکنیک بیشترین بهره را برده باشد . یعنی :
1- هیلر با رعایت کردن اصول تهذیب اخلاق ( یاما و نیاما ) و مدیتیشن از نظر تزکیه پیشرفت کرده باشد .
2- هیلر با استفاده از یک سری تکنیکهای فیزیکی یوگا ( آساناها ) و تمرینات تنفسی ( پرانایاما ) بدن فیزیکی خودش را تقویت نماید که نیاز به تمرینات مستمر و روزانه دارد و باعث سلامت فیزیکی هیلر می شود .
هیلر با رعایت این اصول و تکنیکهای دقیق پرانیک هم در بعد بیماریهای جسمی و هم در بعد بیماریهای روحی و روانی می تواند موثر باشد . اگر هیلر به صورت دقیق و صحیح از تکنیکهای پرانیک استفاده کند ، هم خودش از نظر روحی و جسمی قوی می شود و هم می تواند یک درمانگر خوب باشد . درصورتیکه هیلر از اصول این تکنیک بصورت صحیح و دقیق استفاده نکند که در واقع همان کارکردن روی انسدادها و بیماریها و تزکیه نفس خود است ، امکان انتقال بیماری شفاگیرنده به بدن هیلر و برعکس وجود دارد .
پرانیک جایگزین درمان پزشکی نیست ولی می تواند مکمل خوبی برای درمان بیماریها در کنار درمان پزشکی باشد .
در این روش چون ما کانالی برای انتقال انرژی هستیم بنابراین هیچگاه انرژی ما تهی نخواهد شد .
بکارگیری این تکنیک درمورد موجودات زنده و به خصوص انسان می باشد .
در روش پرانیک قبل از انتقال انرژی ، هیلر بدن بیمار را پاکسازی می کند . به این ترتیب که نقاطی را که با کمبود انرژی یا تراکم انرژی مواجه هستند شناسائی کرده و ابتدا انرژی های آلوده و یا متراکم را از روی هاله بدن بیمار برداشته (پاکسازی ) و بعد انرژی را انتقال می دهد .
در پرانیک هیلینگ پاکسازی بدن بیشتر از انرژی دادن اهمیت دارد .

شفای پرانيک(Pranic Healing) چیست؟

masterchoa_circle.jpgپرانا يك واژه سانسكريت به معناي نيروي حيات است و وجود اين انرژي حيات‌بخش نامرئي عامل سلامتي و زنده بودن ما مي‌باشد. اين واژه در فرهنگ شرق Chi يا Ki نيز ناميده مي‌شود که ما آن را ازطريق آب، هوا، زمين، در ختان و گياهان و يا به كمك مراقبه و دعا دريافت مي‌كنيم . يك درمانگر مي‌تواند واسطه‌اي براي انتقال اين انرژي باشد.

شفای پرانیک روش درمان با استفاده از انرژي پرانا مي‌باشد كه در درمان طيف وسيعي از بيماري‌ها در سطح فيزيكي، احساسي و ذهني بكار مي‌رود. در اين روش بدون تماس دست درمانگر با بدن بيمار، انرژي‌هاي منفي ناشي از بيماري‌ها از بدن انرژي نامرئي انسان پاك شده و انرژي تازه و پرانای سالم به بدن بيمار انتقال داده مي‌شود . لازم به ذکر است که هرچه بيمار مقاومت كمتري نشان دهد، انرژي راحتتر و آزادتر جريان مي‌يابد و روند درمان سريعتر پيش مي‌رود.

تاریخچه شفای پرانیک چیست؟

با مروري بر تاريخچه اين درمان در مي‌يابيم كه زمان آغاز آن به زما‌ن‌هاي بسیار دور باز مي‌گردد . درچين و تبت نام پرانا و درمان با انرژي رواج بسياري داشته است و در چين، مصر و هند به‌عنوان يك هنر و يك علم ، بطور گسترده مورد تمرين و بررسي بوده است ولي بدليل نگرانی از استفاده نادرست در خفا انجام شده وبصورت رمزآلودی باقي‌مانده است. همچنين در بسياري از نقاشی‌ها ، هاله‌هاي انرژي در اطراف بدن قديسين ديده مي‌شود و يا به صورت نوري كه از كف دست‌ها خارج مي‌شود، نشان داده شده است.
فردي كه باري ديگر اين علم و هنر قديمي را به جهان معرفي نمود يك دانشمند چيني به نام Choa Kok Sui بود كه در مدت بيست سال ، تجربيات فراوان خود را در قالب سه كتاب به دوازده زبان عرضه‌نموده است .

سطوح مختلف روش شفای پرانیک به چه ترتیب است؟

Pranic Healing در سه دوره مختلف برگزار مي‌شود.

· Pranic Healing مقدماتي براي درمان بيماري‌هاي ساده‌تر

· Pranic Healing پيشرفته كه با استفاده از پراناهای رنکی و به كمك تكنيك‌هاي پيشرفته‌تر به درمان بيماري‌هاي سخت‌تر مي‌پردازد.

· رواندرماني Pranic كه به درمان بيماري‌هاي رواني با استفاده از تكنيك‌هاي پيشرفته مي‌پردازد.

همچنين بيماري‌هايي که مي‌توان با Pranic Healing درمان نمود به گروه‌هاي زير تقسيم مي‌شوند:

· بيماري‌هاي فيزيكي ساده مانند سردرد،‌ دندان‌درد، گلو درد، دل درد، تب، اسهال، درد‌هاي استخواني و يا پيچ خوردگي و سوختگي‌هاي سطحي كه ظرف مدت كوتاهي باعث بهبود مي‌شود.

· بيماري‌هاي سخت‌تر مانند مشكلات قلبي، بيما‌ري‌هاي كليوي، سل، هپاتيت، ميگرن، كيست‌ها، التهاب مفاصل و صرع كه احتياج به جلسات درماني بيشتري دارد.

· بيماري‌هاي ذهني و احساسي مانند استرس، افسردگي، شيزوفرني، پارانوئيد و انواع ترس‌ها

چه تحقیقات و مستنداتی در مورد تاثیر شفای پرانیک موجود است؟

امروزه مدارك و شواهد علمي براي اثبات بدن انرژي و تاثير سلامت آن بربدن فيزيكي وجود دارد كه بر مبناي اسفاده از دستاورد دانشمندان روسي و استفاده از دوربين كرليان مي‌باشد . با استفاده از اين دستگاه ، عكس‌هايي رنگي از بدن انرژي‌ و ميدان انرژي اطراف بدن انسان‌ها يا حيوانات گرفته مي‌شود. اين ميدان انرژي تا فاصله‌اي حدود چهار تا پنج اينچ از بدن فيزيكي گستره می شود. اين دستگاه نشان مي‌دهد كه بيماري‌ها قبل از تاثير بر بدن فيزيكي بر روي بدن انرژي تاثير مي‌گذارند و ما مي‌توانيم با گرفتن عكس قبل و بعد از درمان ،تاثير Pranic Healing را مشاهده كنيم. آزمايش‌هاي ديگر توسط اين دستگاه بيانگر آن است كه تغيير احساسات و ذهنيات باعث تغيير رنگ و درخشندگي و ميزان انرژي حياتي مي‌شود.

در روش شفای پرانیک درمان به چه صورت انجام می شود؟

در اين روش ، درمان در سه مرحله انجام مي‌شود. در ابتدا به كمك دست درمانگر انرژي‌هاي اطراف بدن بيمار بررسي و اندازه گيري شده و در صورتيكه نا‌هماهنگي و عدم توازن در نقطه‌اي احساس شود، در مرحله بعد با استفاده از روش‌هاي پاك‌سازي سطوح انرژي، برطرف‌ شده و در پايان با انرژي متعادل و پرانای سالم جايگزين مي‌شود.
براي بالاتر بردن ميزان دريافت پرانا مي‌توان از روش تجسم استفاده‌ كرد. به عنوان مثال با يك تنفس عميق تجسم مي‌كنيم كه انرژي پرانا وارد بدن ما‌ مي‌شود و در بدن ما گردش مي‌يابد و به تمامي اجزا بدن راه مي‌يابد. كسي كه پرانا را مجسم مي‌كند مي‌تواند حضور عشق و پروردگار را در خود حس كند.
در هنگام شروع جلسه از بيمار خواسته می شود كه خود را در يك گوي سفيد نوراني مجسم كند و سپس درمانگر پس از تنفسي عميق دست‌ها را در فاصله اي نزديك پوست بدن از سر تا پاي بيمارمي‌كشد و پس از هربار عبور كامل دستها از سر تا پا، دست‌ها را به سمت آب نمک تكان مي‌دهد تا انرژي منفي بطور كامل خارج شود. درمانگراين عمل را حداقل هفت‌بار انجام مي‌دهد تا پاك‌سازي انجام شود.
در مرحله بعد دست‌ها در دو طرف سر بيمار قرار می گیرد و از پروردگار و نيروي عشق مي‌خواهيم تا انرژي حياتي دريافت شود و درمانگر وسيله‌اي براي انتقال آن به بدن بيمار باشد. هر چه در اين لحظه در خلوص بيشتري باشيم و با تمام وجود بر خواست خود توجه كنيم حضور بيشتري از پرانا را احساس خواهيم كرد. سپس دست را روي ساير چاكراها برده و به همه نقاط انرژي مي‌دهيم.
در آخرين مرحله بازهم بيمار را داخل گوي پرشده از نور سفيد مجسم نموده و درمان پايان مي‌يابد.

CHOA KOK SUI

 

Rediff MyPageTwitterDiggFacebookShare

One comment on “پرانیک هیلینگ، پرانا درمانی

  1. ah.mehrbanfar@yahoo.com' امیرحسین می‌گه:

    سلام..به نظرم خیلی باید جالب و مفید باشه و علاقه مند هستم راجع به فعالیتهای موسسه شما بدونم..سپاس.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>حمایت شما از اهورانیوز با معرفی به گوگل پلاس

Iran

Iran

Iran

Iran

IranDisplay Pagerank