زندگی در غرب

Rodizio_Talk

یکی از نیازمندی های شدید مردم غرب هیجان است که مثله مهمی است. زندگی در غرب یکنواخت است. همه چیز آرام و کم هیجان است. هیجان بزرگ آنها مثلا این است که سگ و گربه ای درون چاه بیفتد یا بالای درختی گیر کند آن وقت آتش نشانی ها با سر و صدا شهری را بهم می ریزند تا بروند مثلا سگ ، گربه یا پیرزن ، پیرمردی را اگر در خبابان زمین خورده نجات بدهند. به همین دلیل است  که غربی  ها عاشق هیجان هستند. به همین دلیل است که بسیاری از اروپایی ها با اینکه برخی از آنها مسلمان نیستند اما در جنگ سوریه برای هیجان شرکت می کنند.

در منطقه ما زندگی روزانه پر از هیجان و استرس است.  یک روز غم و عزا روز دیگر شادی یک روز  دیگر بمب و ترور و اعدام روز دیگر ریختن به خیابان ها برای برد یک تیم فوتبال یک روز هم تظاهرات و زندان یکی از فقر در حال مردن دیگری از ثروت در حال خفه شدن همه این ها زندگی در مناطق ما را  باندازه کافی هیجانی می کند. اما در غرب حتی روز وفات حضرت عیسی را هم جشن می گیرند. همیشه شادی است.

مثلا داستان زیر یک روز هیجانی در ا روپاست

رستورانی در آلمان اول فوریه کارکنان خود را به مناسبت جشن سال نو دعوت کرد و وسط میهمانی یک دفعه سر و کله آتش نشانی ها پیدا شد با شیلنگ بسوی رستوران دویدند و قبل از ورود ظاهرا چیزی را شکستند وارد رستوران شدند و همه متعجب شدند یکی از کارگرهای هندی که تجربه داشت گفت دریل است یعنی مانور است از شیلنگ انها به جای آب چند کیلو شکلات ریخت بیرون.

و سر انجام هم چندین کیک و شیرینی های سنتی سال نو که معلوم بود با حوصله خودشان در خانه ساخته بودند به مهمانان رستوران که البته ان روز کارگران خود رستوران بودند هدیه دادند. همه خوشحال بودند و آتش نشانی ها هم در جشن رستوران شرکت کردند. در غرب به دلیل دو جنگ جهانی شغل پرستاری و آتش نشانی دو شغل محبوب و با اهمیت است. هنوز کهنه پرستارهای جنگ دوم گاهی در خیابان ها با لباس پرستاری دیده می شوند.

عکس : رستوران مکزیکی رودیزو درسدن در حال مصاحبه با رییس رستوران خانم انجی

Share

دیدگاهتان را بنویسیدبازگشت به بالا


Iran
Euratra
output_nrpmHy

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر