فیموزیس علت ختنه

phimosis

فیموزیس یا سختی پوست جلوی آلت Phimosis tight foreskin به حالتی گفته می شود که پوست جلویی آلت سخت و دردناک می شود بهمین دلیل بسیاری از انسانهای کهن یاد گرفته بودند که این قسمت را ببرند که به مرور زمان به آداب ختنه تبدیل شد. فیموزیس در کلیتوریس زنان هم که در واقع آلت مردانه رشد نکرده در زنان هست هم ممکن است رخ بدهد به همین دلیل در بسیاری از نقاط آفریقا و شبه جزیره عرب ختنه زنان هم رایج بوده است

از نظر تکاملی قابل پیش بینی است که در چند هار سال دیگر انسانها ختنه کرده متولد شوند به همان دلیلی که دم از پشت بدن حذف شد تا چند هزار سال پیش بسیاری از انسانها با دم کوچکی هم متولد می شدند اما امرو هم گاهی کسانی پیدا می شوند که با دم کوچک چند سانتی متولد شوند. متولد شدن نادر کودکان ختنه شده هم دلیلی بر روند تکاملی پوست زائد آلت است.

مشکل فیموزیس در جوامع غیر مسلمان و غیر یهود که ختنه نمی کنند بیشتر شایع است. یکی از دلایل این حالت افراط در استمناء مردان چنین جوامعی می باشد که موجب آلودگی پوست داخلی می شود. ختنه بهترین درمان این بیماری است.

لویی شانزدهم پادشاه فرانسه تا هفت سال بعلت این بیماری نمی توانست بچه دار شود. وقتی 15 سال داشت در 1770 میلادی ازدواج کرد. همسرش 14 سال داشت.

چارلز گیتو قاتل جیمز گارفیلد رییس جمهور امریکا هم بعد از کالبد شکافی معلوم شد فیموزیس دارد

اختصاصی اهورانیوز

Share

دیدگاهتان را بنویسیدبازگشت به بالا


Iran
Euratra
output_nrpmHy

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر