شکایت ایران از امارات عربی متحده به دادگاه لاهه

zarkuh

سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به آخرین وضعیت دو جزیره ایرانی ” آریانا” و “زرکوه”، گفت: امارات در ارتباط با جزایر سه گانه که جزء لاینفک جمهوری اسلامی ایران بوده و براساس تمام اسناد تاریخی، این جزایر متعلق به کشورمان است، هر روز حرف از حاکمیت بر این جزایر را مطرح می کنند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه جزایر ” آریانا” و “زرکوه” جزء خاک ایران محسوب می شود، افزود: این جزایر ایرانی در شرایط کنونی تحت اشغال کشور امارات قرار دارد، اما بر اساس اسناد بین المللی و تاریخی این جزایر متعلق به جمهوری اسلامی ایران است. حال با توجه به مواضع و اظهارات مقامات اماراتی، وزارت خارجه باید نسبت به اشغال این جزایر از سوی امارات عکس العمل نشان دهد.

وی ادامه داد: جزایر ” آریانا” و “زرکوه” باید بار دیگر به جمهوری اسلامی ایران بگردند و اقدام امارات در اشغال این دو جزیره مغایر با تمام قوانین بین المللی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: وزارت خارجه باید هر چه سریع تر نسبت به تجاوز و اشغال امارات به خاک ایران در جزایر مذکور اعلام موضع کند و این مسئله باید از طریق مراجع قانون مورد پیگرد قرار گیرد.

او ادامه داد: در شرایط کنونی وزارت خارجه می تواند از طریق دادگاه بین المللی لاهه از حقوق جمهوری اسلامی در بحث حاکمیت بر جزایر ” آریانا” و “زرکوه” دفاع کند.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر