مضرات شکلات نوتلا Nutella

گزارش EFSA اعلام کرده است که روغن پالم بیش از هر روغن دیگری سرطان زاست.تعداد زیادی از خرده فروشان در ایتالیا از قبیل Coop که بزرگترین سوپرمارکت زنجیره ای در این کشور است تمام محصولات حاوی شکلات و فندق از جمله نوتلا را تحریم کرد.

روغن پالم در نوتلا

همانطور که ژانویه های قبل به این اندازه سرد و غمناک نبود(به دلیل حوادث تروریستی در اروپا). حالا شاید حتی قادر به خوردن غذاهای مورد علاقه مان بدون دانستن خطری که برای سلامتی مان دارند نباشیم.

با توجه به اعلام مسئولین اداره ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) غذاهایی که حاوی روغن پالم (نخل) باشند خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند و به همین دلیل نوتلا تحت فشار و واکنش شدید اذهان عمومی قرار گرفته است.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : روغن پالم را می شناسید؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : روزانه چقدر روغن پالم نوش جان می‌کنید؟ برای سایر محصولات محبوبی که حاوی روغن پالم هستند از قبیل شکلات کدبری Cadbury chocolate، بستنی بن و جری Ben & Jerry’s ice cream، مارگارین Clover spread، گزارش های مستقلی تهیه شده است.

گزارش EFSA اعلام کرده است که روغن پالم بیش از هر روغن دیگری سرطان زا ست، مشابه گزارشی که توسط سازمان بهداشت جهانی منتشر شده بود. تعداد زیادی از خرده فروشان در ایتالیا از قبیل Coop که بزرگترین سوپرمارکت زنجیره ای در این کشور است تمام محصولات حاوی شکلات و فندق که در این گزارش آمده است را تحریم کرد.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *بازگشت به بالا


Greenmatech
Iran
output_nrpmHy
Iran
notruf

 

فیسبوکگوگلاینستاگراملینکدینjobتوییتر